Nie musisz przechodzić przez to sama.

Rozstanie potrafi zachwiać wszystkim, co do tej pory wydawało się pewne.

grupa wsparcia dla kobiet po rozstaniu
grupa wsparcia dla kobiet po rozstaniu

Niezależnie od tego, czy zakończył się kilkuletni związek, małżeństwo, relacja narzeczeńska czy trudna relacja pełna niepewności – wiele kobiet doświadcza podobnych emocji:

  • smutku,
  • złości,
  • poczucia odrzucenia,
  • samotności,
  • lęku o przyszłość,
  • ciągłego analizowania tego, co się wydarzyło.

Choć rozstanie jest częścią życia wielu osób, nie oznacza to, że trzeba przechodzić przez ten proces samotnie. Właśnie dlatego stworzyłyśmy grupę terapeutyczno-wspierającą dla kobiet po rozstaniu.

To bezpieczna przestrzeń, w której możesz zatrzymać się na chwilę, uporządkować emocje i spotkać kobiety przechodzące przez podobne doświadczenia.

Start nowej grupy: lipiec 2026


Rozstanie to nie tylko koniec relacji

Wiele osób postrzega rozstanie wyłącznie jako zakończenie związku. W rzeczywistości często oznacza ono znacznie więcej.

To również:

  • utrata wspólnych planów,
  • utrata poczucia bezpieczeństwa,
  • zmiana codziennego życia,
  • konieczność budowania nowej rzeczywistości,
  • pożegnanie wyobrażonej przyszłości.

Dlatego tak wiele kobiet mówi:

“Najbardziej boli nie samo rozstanie. Najbardziej boli to, co miało być.”

Co więcej, nawet jeśli decyzja o zakończeniu relacji była słuszna, proces emocjonalnego dochodzenia do równowagi może wymagać czasu.


Być może jesteś tutaj, bo…

  • ciągle wracasz myślami do byłego partnera,
  • analizujesz rozmowy i wydarzenia z przeszłości,
  • zastanawiasz się, co mogłaś zrobić inaczej,
  • trudno Ci zaakceptować zakończenie relacji,
  • czujesz złość, smutek lub poczucie winy,
  • boisz się kolejnych związków,
  • masz poczucie, że straciłaś część siebie,
  • nie wiesz, jak zacząć nowy etap życia,
  • słyszysz od innych: „czas już iść dalej”, choć wcale nie jesteś na to gotowa.

Jeżeli rozpoznajesz się w choć kilku z tych punktów, nie oznacza to, że dzieje się z Tobą coś niepokojącego.

To naturalne reakcje na stratę ważnej relacji.


Dlaczego rozstanie tak mocno wpływa na psychikę?

Rozstanie jest jednym z najbardziej stresujących wydarzeń życiowych.

Badania pokazują, że może aktywować podobne mechanizmy psychologiczne jak inne doświadczenia straty.

Dlatego po zakończeniu związku wiele osób doświadcza:

  • silnego stresu,
  • trudności ze snem,
  • problemów z koncentracją,
  • obniżonego nastroju,
  • poczucia pustki,
  • utraty motywacji,
  • lęku przed samotnością.

Ponadto rozstanie często uruchamia wcześniejsze doświadczenia związane z odrzuceniem, opuszczeniem lub brakiem bezpieczeństwa w relacjach.

Właśnie dlatego nie chodzi wyłącznie o „zapomnienie o byłym partnerze”.

Często chodzi o znacznie głębszy proces odzyskiwania równowagi.


Czym jest grupa terapeutyczno-wspierająca?

Nasza grupa łączy dwa elementy:

Wsparcie kobiet po rozstaniu

Otrzymujesz przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami i spotkania kobiet znajdujących się w podobnej sytuacji.

Dzięki temu możesz poczuć:

  • zrozumienie,
  • akceptację,
  • mniejszą samotność.

Element terapeutyczny

Podczas spotkań pracujemy również nad zrozumieniem mechanizmów psychologicznych, które wpływają na przeżywanie rozstania.

Przyglądamy się między innymi:

  • schematom relacyjnym,
  • stylom przywiązania,
  • granicom w relacjach,
  • sposobom radzenia sobie z emocjami,
  • powtarzającym się wzorcom wyboru partnerów.

Dlatego grupa nie jest wyłącznie miejscem rozmowy. Jest również przestrzenią rozwoju, refleksji i odzyskiwania wpływu na własne życie.


Grupa wsparcia a grupa terapeutyczno-wspierająca – jaka jest różnica?

W klasycznej grupie wsparcia uczestnicy przede wszystkim dzielą się doświadczeniami i wzajemnie wspierają.

Natomiast grupa terapeutyczno-wspierająca zawiera dodatkowo elementy psychoedukacji oraz pracy psychologicznej prowadzonej przez specjalistę.

Oznacza to, że poza wsparciem innych uczestniczek otrzymujesz również:

  • profesjonalne spojrzenie psychoterapeutki
  • lepsze zrozumienie własnych reakcji
  • wiedzę o mechanizmach funkcjonowania w relacjach
  • narzędzia pomocne w budowaniu zdrowszych relacji w przyszłości

Co możesz wynieść z udziału w grupie – grupa wsparcia dla kobiet po rozstaniu

Uczestnictwo w grupie może pomóc Ci:

  • uporządkować emocje po rozstaniu,
  • lepiej zrozumieć własne potrzeby,
  • odzyskać poczucie sprawczości,
  • ograniczyć ciągłe analizowanie przeszłości,
  • rozpoznać niekorzystne schematy relacyjne,
  • nauczyć się stawiania granic,
  • odbudować poczucie własnej wartości,
  • a także spojrzeć na swoją historię z większą życzliwością.

Ponadto, wiele kobiet po raz pierwszy doświadcza w grupie poczucia, że nie są ze swoimi emocjami same.


Jak wygląda program grupy wsparcia dla kobiet po rozstaniu?

W trakcie 12 spotkań będziemy poruszać między innymi tematy:

  • emocji po rozstaniu,
  • żałoby po zakończonej relacji,
  • poczucia odrzucenia,
  • samotności,
  • stylów przywiązania,
  • granic w relacjach,
  • relacji toksycznych,
  • poczucia własnej wartości,
  • budowania przyszłości po rozstaniu.

Każde spotkanie zawiera:

  • część psychoedukacyjną,
  • ćwiczenia i refleksję,
  • przestrzeń na rozmowę,
  • pracę grupową.

Jak dołączyć do grupy wsparcia – krok po kroku

Krok 1

Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub przez formularz.

Krok 2

Umów indywidualną konsultację kwalifikacyjną.

Konsultacja pozwala:

  • poznać prowadzącą,
  • omówić Twoją sytuację,
  • sprawdzić, czy grupa będzie odpowiednią formą wsparcia.

Krok 3

Po kwalifikacji otrzymasz wszystkie informacje organizacyjne.

Krok 4

Dołączysz do zamkniętej grupy i rozpoczniesz proces wspólnej pracy.


Grupa wsparcia dla kobiet po rozstaniu Warszawa – informacje organizacyjne

📍 Lokalizacja: Warszawa

📅 Start grupy: lipiec 2026

👥 Liczba uczestniczek: 6–10 kobiet

🕒 Czas trwania spotkania: 90 minut

📚 Liczba spotkań: 12

🔒 Grupa zamknięta

👩‍⚕️ Prowadzenie: psychoterapeutka z doświadczeniem w terapii indywidualnej oraz terapii par

📞 Przed rozpoczęciem grupy obowiązkowa konsultacja indywidualna


Najczęściej zadawane pytania

Czy muszę mówić na każdym spotkaniu?

Nie. Możesz angażować się w takim zakresie, w jakim czujesz się gotowa.

Czy grupa jest odpowiednia po rozwodzie?

Tak. Zapraszamy zarówno kobiety po rozwodzie, jak i po zakończeniu innych ważnych relacji.

Czy mogę uczestniczyć, jeśli od rozstania minęło już kilka miesięcy?

Tak. Nie ma jednego właściwego momentu na skorzystanie ze wsparcia.

Czy grupa zastępuje psychoterapię indywidualną?

Nie zawsze. Wiele kobiet korzysta jednak równolegle z obu form pomocy.

Czy grupa jest poufna?

Tak. Wszystkie uczestniczki zobowiązują się do zachowania poufności.


Nie musisz udawać, że już wszystko jest w porządku

Być może od dawna próbujesz radzić sobie sama.

Być może słyszysz, że „czas leczy rany”.

A może masz wrażenie, że wszyscy wokół poszli już dalej, tylko Ty nadal próbujesz odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Jeżeli potrzebujesz miejsca, w którym możesz zatrzymać się na chwilę, zostać wysłuchana i lepiej zrozumieć siebie — zapraszamy do kontaktu.

Nabór do nowej grupy właśnie się rozpoczął

Zrób pierwszy krok – resztą zajmiemy się razem