Jasna Psychoterapia

Kiedy warto udać się do seksuologa?

Wizyta u seksuologa – kiedy warto?

Terapia seksuologiczna to forma terapii, która skupia się na problemach związanych z funkcjonowaniem seksualnym, takich jak zaburzenia erekcji, problemy z orgazmem, bóle podczas stosunku czy zaburzenia identyfikacji płciowej. Psychoterapeuci seksuolodzy to specjaliści, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w pracy z problemami seksualnymi i związanymi z nimi emocjami.

Na czym polega praca seksuologa?

Praca psychoterapeuty seksuologa polega na diagnozowaniu i leczeniu problemów seksualnych, jak również na prowadzeniu terapii par i indywidualnych sesji terapeutycznych. Podczas sesji terapeutycznych psychoterapeuci seksuolodzy często używają różnych technik, takich jak rozmowy terapeutyczne, zadania domowe, ćwiczenia relaksacyjne czy ćwiczenia zwiększające świadomość ciała.

Jeśli czujecie, że któryś z powyższych tematów jest dla Was źródłem zmartwień, niepokoju lub frustracji warto rozważyć jest skonsultowanie się z seksuologiem.

Zapisy do poradni seksuologicznej Jasnej Psychoterapii tradycyjnie są możliwe za pośrednictwem recepcji online lub telefonicznie pod numerem 538 458 111.