Odwiedzenie specjalisty zajmującego się pomocą dla nieletnich pacjentów to zagadnienie, na temat którego warto posiadać podstawowe informacje. Umożliwią one odpowiednie przygotowanie się do pierwszej wizyty u psychologa dziecięcego, dzięki czemu będzie można mieć świadomość faktu, na co należy się nastawić. Zapraszamy zatem do przeczytania tekstu, w którym prezentujemy informacje na temat odwiedzin w gabinecie specjalisty.

Psycholog dziecięcy - jak wygląda pierwsza wizyta?

Na początku spotkania zazwyczaj ma miejsce rozmowa z rodzicem bez udziału pociechy. Ustala się wówczas cel działania, a także przekazuje niezbędne informacje na temat doświadczeń, chorób i otoczenia małego pacjenta. Specjalista może spytać o wiele rzeczy, m.in. o relacje z rówieśnikami, ewentualne problemy z nauką, stosunki rodzinne oraz dotychczasowe kontakty z poradniami, jeśli takie występowały.


Pytania na pierwszej wizycie mogą być różnorodne, a na wszystkie należy odpowiadać możliwie jak najbardziej wyczerpująco. Dzięki temu psycholog zyska wszelkie niezbędne informacje na temat pacjenta i jego sytuacji, co umożliwi zaplanowanie dalszej rozmowy.

Przebieg wizyty w gabinecie specjalisty

Po wywiadzie z rodzicem zwykle zostaje przeprowadzona pierwsza rozmowa z dzieckiem. Następne spotkania odbywają się już tylko z pacjentem. Co jakiś czas może zajść potrzeba dodatkowego dialogu z opiekunami, aby omówić dotychczasowe postępy.


Warto wybrać polecanego psychologa, który bez trudu nawiąże kontakt, co ułatwi dziecku zyskanie poczucia swobody w gabinecie. Istotne jest bowiem, aby pacjent czuł się komfortowo i bezpiecznie podczas spotkań, dzięki czemu będzie mu łatwiej opowiadać o swoich emocjach i problemach.


Przygotowując się do pierwszej wizyty warto więc posiadać najważniejsze informacje dotyczące sytuacji dziecka, jego problemów i dotychczasowych doświadczeń. Warto też uprzedzić, czego może się spodziewać podczas spotkania z psychologiem, aby zapewnić mu poczucie komfortu i pewności siebie przed rozmową ze specjalistą.

 

Umów się teraz online, wystarczy kliknąć i wybrać specjalistę.

Użyj naszej recepcji online. Wystarczy,
że klikniej "Rezerwuj" poniżej:

REZERWUJ

Zadzwoń, nasza recepcja odpowie
na wszelkie Twoje pytania i umówi wizytę.

+48 538 458 111

Centrum Psychoterapii i Terapii Seksuologicznej Monika Kaszuba, 02-001 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 99/19, woj. mazowieckie, NIP: 5681596171 Tel: 538458111 E-mail: kontakt@jasnapsychoterapia.pl