Jasna Psychoterapia

Seksuolog – poradnia seksuologiczna Jasnej Psychoterapii

W naszej poradni zmieniamy podejście do seksualności. Nie ma wątpliwości, że seksualność jest jednym z ważniejszych obszarów naszego codziennego życia. Trudne dla relacji mogą być sytuacje gdy w sferze seksualności pojawiają się problemy. Temat seksualności często pozostaje tematem tabu. 
Specjalistom z Jasnej Psychoterapii zależy na tym, żeby to zmienić. Porada seksuologiczna to nie jest powód do wstydu – skorzystanie z pomocy to przejaw troski o swoje zdrowie psychiczne oraz relacje z drugą osobą. 

Kto udziela konsultacji seksuologicznych? Czym zajmuje się seksuolog? 

W Jasnej Psychoterapii konsultacji seksuologicznych udziela psycholog-seksuolog.
Seksuolog zajmuje się trudnościami w sferze seksualności.

Terapia seksuologiczna jest to forma pomocy, z której mogą skorzystać wszyscy nasi pacjenci – niezależnie od tego z jakim problemem z zakresu seksualności się zmagają, jakiej są orientacji seksualnej i jakie mają preferencje seksualne. Wsparcie w naszej poradni pacjenci mogą uzyskać niezależnie od wieku – do naszych gabinetów zapraszamy również młodzież i rodziców dzieci, których niepokoją zachowania dzieci dotyczące sfery seksualnej. 

Czemu warto odwiedzić seksuologa? Kiedy warto umówić się na konsultację seksuologiczną? 

Trudności doświadczane w sferze seksualności mogą mieć znaczący wpływ na odczuwaną satysfakcję seksualną. Niezadowalające życie seksualne może mieć negatywny wpływ na całą relację, a także prowadzić do obniżonej samooceny. Jeśli chodzi o problemy związane z seksualnością i intymnością to warto skorzystać z pomocy specjalisty, który posiada odpowiednie kwalifikacje, wiedzę oraz doświadczenie. Wsparcie ze strony seksuologa może być bardzo pomocne w podnoszeniu jakości swojego życia.

W poradni seksuologicznej pomagamy naszym pacjentom od lat. Zapewniamy pełną dyskrecję. Istnieje możliwość skorzystania z konsultacji stacjonarnie w naszej klinice w samym centrum Warszawy lub w formie online – za pomocą komunikatora i rozmowy wideo.

Zapraszamy do umówienia się na konsultacje – zapisy pod numerem telefonu 538 458 111. 

Kiedy warto zgłosić się do seksuologa? 

Do seksuologa warto zgłosić się w każdym przypadku, gdy zauważy się problemy ze swoją seksualnością. Każdy problem, z którym nasi pacjenci zgłaszają się do poradni seksuologicznej jest wystarczająco ważny. Seksuolog to specjalista, któremu możecie zaufać. Wysłucha Was niezależnie od tego czy uważacie, że Wasz problem jest „niewystarczająco ważny” albo „nie do przejścia”. Być może kłopoty, z którymi się zmagacie trwają bardzo długo, a być może właśnie się zaczęły. Spokojnie, w każdej z tych sytuacji możecie nam zaufać.

Z jakimi problemami można zgłosić się do seksuologa? 

Problemy, z którymi można zgłosić się do seksuologa są bardzo różnorodne. 
Do poradni seksuologicznej zgłaszają się pacjenci, którzy nie osiągają orgazmu lub mają problemy z jego osiągnięciem. Zgłaszają się również osoby, które nie akceptują swojej orientacji seksualnej lub mają problemy ze swoją tożsamością płciową. Kolejnym problemem, z którym można się zgłosić do seksuologa jest obniżone libido albo nie odczuwają potrzeb seksualnych. 
Inne problemy to np: trudności z oceną swojej satysfakcji seksualnej; zaburzenia wytrysku; zaburzenia erekcji, odczuwanie bólu w trakcie stosunku płciowego, problemy z odbyciem stosunku seksualnego, a także odczuwanie nadmiarowej potrzeby masturbacji. 
Wymienione powyżej problemy to tylko przykładowe sytuacje, z jakimi zgłaszają się do nas pacjenci. Historii jest tyle ilu jest pacjentów.
 
Zapisy do seksuologa – Warszawa Centrum, Jasna Psychoterapia: tel 538 458 111