Jasna Psychoterapia

Seksuolog Warszawa

Lęk, stres, brak poczucia własnej wartości – problemy te nierzadko miewają źródło w seksualności. Wszelkie pojawiające się w jej obrębie zaburzenia mogą doprowadzić do trudności z nawiązaniem relacji międzyludzkich. W przypadku pojawienia się kłopotów natury psychicznej lub fizycznej oscylujących właśnie wokół cielesności zaleca się indywidualne konsultacje seksuologiczne lub terapie dla par.

Rezultatem regularnych spotkań w poradni powinna być dogłębna analiza czynników, jakie mogą mieć wpływ na życie intymne i jego jakość. Podczas sesji z psychologiem seksuologiem pacjent dowie się, skąd prawdopodobnie bierze się jego problem. Otrzyma też poradę sugerującą, w jaki sposób może otworzyć się na relacje z drugim człowiekiem.

Seksuolog – terapia indywidualna lub dla par

Konsultacje mogą mieć charakter indywidualny lub grupowy (w zależności od potrzeb, charakteru problemu oraz tego, czy pacjent znajduje się w związku uczuciowym z drugą osobą lub kilkoma osobami). Poradnia seksuologiczna mieści się w centrum Warszawy. Jednorazowa rozmowa trwa ok. 50 minut. Zaleca się, aby wizyty u seksuologów były kontynuowane i odbywały się regularnie, aby terapeuta psycholog mógł poznać istotę problemu oraz wybrać najlepsze dostępne rozwiązanie dla par lub pojedynczych osób.

 

Zaburzenia życia seksualnego – istota problemu

W literaturze wyróżnia się trzy zasadnicze funkcje seksualności człowieka: przekazywanie życia, formowanie podmiotowości, budowanie relacji interpersonalnych. Do problemu dochodzi wówczas, kiedy brak między ludźmi osobowych interakcji, a seksuologiczna aktywność staje się tylko fizjologiczną potrzebą.

Dysfunkcje życia intymnego, które wymagają często konsultacji z psychologiem seksuologiem w specjalistycznej poradni, dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Najczęściej diagnozowane zaburzenia charakteryzują się m.in.:

  • niechęcią do kontaktów erotycznych przez pary,
  • niskim poziomem pożądania, osłabieniem popędu,
  • przedwczesnym, opóźnionym, niesatysfakcjonującym orgazmem,
  • trudnościami z osiąganiem podniecenia,
  • ukierunkowaniem napięcia na rzeczy.

Terapie indywidualne i dla par, które oferuje nasza poradnia seksuologiczna w Warszawie, mają na celu polepszanie funkcjonowania w zakresie relacji dwustronnych. Jasna Psychoterapia to miejsce, w którym zatrudnieni psycholodzy, specjaliści od zaburzeń i seksuolodzy wykorzystują różne podejścia behawioralne oraz metody poznawcze.

Przyczyny zaburzeń seksualnych

Autorzy zajmujący się przedmiotową problematyką czynniki dysfunkcji seksuologicznych klasyfikują według różnych kryteriów. Faktory te można umownie podzielić na cztery podstawowe kategorie przyczyn natury:

  1. psychologicznej – w postaci przeżytych traum, kompleksów,
  2. interpersonalnej – np. brak dostatecznej komunikacji w parach,
  3. biologicznej – ogólny stan zdrowia, przebyte choroby,
  4. socjologiczno-kulturowej – uwarunkowania religijno-wychowawcze, stereotypy.

Psycholog seksuolog dla par w Warszawie z Centrum Psychoterapii i Terapii Seksuologicznej oferuje wsparcie, aby pomóc zdiagnozować przyczyny zaburzeń i rozwiązać problemy związane z życiem intymnym. W naszej poradni stosujemy podejście oparte na empatii, zaufaniu i poufności.

Seksoholizm – konsultacje indywidualne i porady dla par

Praktyka i doświadczenie psychologów, terapeutów, seksuologów ze specjalistycznych poradni wskazują, że zdrowienie z erotomanii rozpoczyna się w momencie wzięcia odpowiedzialności za siebie i swoje życie. Osoba uzależniona, która wpadła w nałóg seksoholizmu, aby z niego wyjść, musi przyznać się do swojej bezsilności wobec nałogu.

Leczenie w poradni seksuologicznej tego zaburzenia behawioralnego co do zasady jest długoterminowe. Wymaga zarówno zaangażowania ze strony osoby uzależnionej, jak i jej partnera/ki. Formy terapii obejmują konsultacje indywidualne i sesje dla par. 

Ten typ zaburzenia behawioralnego jest w literaturze naukowej traktowany jako zachowanie nałogowe „bez substancji”. Człowiek uzależniony od seksu ma do niego obsesyjny stosunek, buduje wypaczone relacje z innymi osobami, zaniedbując przy tym sprawy rodzinne i zawodowe.

W naszej poradni seksuologicznej w Warszawie seksuolodzy dla par, terapeuci, psycholodzy oferują pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z seksualnością i życiem intymnym.

UMÓW WIZYTĘ

Użyj naszej recepcji online. Wystarczy,
że klikniesz "Rezerwuj" poniżej:

REZERWUJ

Zadzwoń, nasza recepcja odpowie
na wszelkie Twoje pytania i umówi wizytę.

+48 538 458 111