Terapia uzależnień

Niekontrolowaną chęć zażywania wybranych substancji lub wykonywania określonych czynności, która doprowadza do zaburzeń psychicznych lub/i fizycznych, nazywa się uzależnieniem. Z nałogiem można walczyć w pojedynkę, wymaga to jednak dużego samozaparcia. Zwiększeniu tych szans sprzyja właściwie dopasowana terapia.

Leczenie zaburzeń tego typu obejmuje rozpoznanie i zdefiniowanie szeregu elementów, na podstawie których ocenia się stan pacjenta, charakter problemu, objawy towarzyszące, a także rokowania. Nałóg może dotyczyć alkoholu, narkotyków lub hazardu, choć oczywiście na tym lista się nie kończy. Pacjenci zmagają się z różnymi problemami, których naturę rozpoznajemy podczas kilku pierwszych spotkań.

Terapia uzależnień od alkoholu, narkotyków lub hazardu

Przywrócenie równowagi, a tym samym rezygnacja z nawyków, jest możliwe. Żeby tak się stało i żeby pierwszy krok ku leczeniu został wykonany, należy rozważyć skorzystanie z pomocy terapeuty. Skupiamy się na leczeniu nałogów alkoholowych i narkotykowych, ale także uzależnień od hazardu i innych czynników. Osoby chcące pozbyć się nałogu przyjmujemy w Centrum Psychoterapii i Terapii Seksuologicznej w centrum Warszawy.