Jasna Psychoterapia

Prywatny gabinet seksuologiczny Warszawa

Kłopoty w sferze seksualnej, które często prowadzą do obniżenia komfortu życia, mają różne przyczyny. Klienci zmagający się z tego rodzaju problemami mogą odwiedzić prywatny gabinet seksuologiczny w Warszawie, w którym prowadzona jest terapia dla par. Seksuolodzy i psycholodzy przyjmujący w takiej poradni korzystają z rozmaitych metod, które mają na celu dotarcie do źródła zaburzeń i naprawę relacji w związku małżeńskim lub nieformalnym. Regularne spotkania z doświadczonym w tej dziedzinie specjalistą mogą dać długofalowe rezultaty i przyczynić się do zacieśnienia więzów.

W dzisiejszych czasach coraz więcej par decyduje się na skorzystanie z profesjonalnej pomocy seksuologa. Duże zainteresowanie tego rodzaju terapiami wiąże się ze zwiększoną świadomością dorosłych osób, które nie chcą bagatelizować problemów w sypialni i pragną znów czerpać radość ze swojej seksualności. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni przebywający w stałych związkach wnoszą do nich balast z przeszłości, który w wyniku sytuacji stresowych może powodować m.in.:

  • obniżenie libido, 
  • zaburzenia erekcji,
  • seksoholizm,
  • nałogową masturbację,
  • awersję do seksu,
  • przedwczesny wytrysk.

Prywatny gabinet seksuologiczny w Warszawie

W wielu wypadkach za problemy w strefie intymnej odpowiadają sytuacje, jakie miały miejsce w dzieciństwie dorosłych klientów. Psycholog z prywatnej poradni, w której jest prowadzona terapia seksuologiczna w Warszawie, może pomóc w przełamywaniu oporów, których przyczyna leży w wychowaniu czy traumatycznych zdarzeniach z przeszłości. Seksuolog prowadzący w swoim gabinecie pary często rozpoczyna swoją pracę od zbierania informacji ze wczesnego etapu życia kobiety i mężczyzny, aby otrzymać pełny obraz dotyczący aktualnej sytuacji.

Problemy z seksualnością mogą też pojawić się nagle, również u par, u których dotychczas nie występowały. Obecnie wielu ludzi żyje w permanentnym stresie związanym z pracą zarobkową czy wychowywaniem wspólnego potomstwa. Nadmierne obciążenie nieprzyjemnymi emocjami bardzo często objawia się właśnie w strefie intymnej. Obniżenie satysfakcji z seksu, szczególnie w przypadku panów, jest niekiedy spowodowane również nałogowym oglądaniem treści pornograficznych.

Terapia seksuologiczna dla par w Warszawie

W trakcie pierwszych spotkań z klientami psycholog sexuolog w poradni z Warszawy przeanalizuje wszystkie zebrane informacje i ustali skuteczne metody terapii. Duży nacisk położy na teraźniejszym związku, a także na wcześniejszych doświadczeniach w życiu erotycznym. Przeanalizuje również samopoczucie psychiczne pary oraz ogólny stan zdrowia obu osób. Ten ostatni aspekt często ma duże znaczenie, ponieważ prowadzona farmakoterapia może mieć negatywny wpływ na strefę intymną. 

Ważnym elementem terapii dla par są rozważania na temat płciowości. Zdarza się, że problemy natury seksuologicznej mają swoje źródła w orientacji seksualnej. Kiedy kobieta lub mężczyzna odczuwa pociąg fizyczny do osoby tej samej płci, przeważnie nie może czerpać satysfakcji z seksu w związku heteroseksualnym. Chociaż odkrywanie podobnych informacji w gabinecie może okazać się stresujące, bez tego nie może być mowy o poprawie sytuacji. W prywatnej poradni psycholodzy seksuolodzy starają się stworzyć atmosferę sprzyjającą takim rozmowom. 

Prywatna poradnia seksuologiczna w Warszawie

Chociaż dobrze prowadzona terapia dla par wymaga wielu spotkań w gabinecie, warto się jej podjąć. Nierozwiązane kłopoty w sferze intymnej mogą bowiem prowadzić do poważnych kłopotów w związku z partnerem, a w rezultacie nawet do zerwania relacji. Wybrana przez klienta prywatna poradnia seksuologiczna powinna współpracować z psychologami, którzy mają doświadczenie w rozwiązywaniu problemów o zróżnicowanych przyczynach. 

Osoby, którym jest potrzebny psycholog seksuolog dla par w Warszawie, mogą wybrać ofertę naszej prywatnej poradni. Współpracujemy ze specjalistami, którzy prowadzą terapię seksuologiczną w centralnej części stolicy, na ul. Aleje Jerozolimskie 99. Rezerwacji na aktualnie dostępne terminy można dokonywać bezpośrednio na stronie jasnapsychoterapia.pl, telefonicznie albo mailowo.

UMÓW WIZYTĘ

Użyj naszej recepcji online. Wystarczy,
że klikniesz "Rezerwuj" poniżej:

REZERWUJ

Zadzwoń, nasza recepcja odpowie
na wszelkie Twoje pytania i umówi wizytę.

+48 538 458 111