Jasna Psychoterapia

Psychoterapia online

Wyjście z domu i udanie się na konsultacje psychoterapeutyczne nie zawsze jest łatwe i możliwe. Stoją za tym różne ograniczenia. Istnieją jednak rozwiązania, które niwelują ten problem – to psychoterapia online. Na czym polega i czy różni się znacznie od tradycyjnego spotkania twarzą w twarz ze specjalistą? Jedynie jednym drobnym szczegółem – tym, że wizyta odbywa się za pośrednictwem wideo.

Psychoterapia online – konsultacje wideo

Co zrobić, aby skorzystać z usługi? Konsultacje psychologiczne mają miejsce zawsze o umówionej, dogodnej dla pacjenta porze. Jednorazowe spotkanie trwa 50 minut. Należy zadbać jedynie o dostęp do sieci oraz komunikatora internetowego. Zasady rozmowy pozostają takie same – zmienia się jedynie droga kontaktu.

Psycholog online to rozwiązanie sugerowane osobom, które nie mają możliwości opuszczenia domu w celu odbycia terapii lub po prostu nie chcą tego robić ze względów osobistych. Spotkanie wideo jest jednak traktowane tak samo, jak bezpośrednia rozmowa. Pacjent otrzyma wszystkie niezbędne wskazówki i w razie potrzeby pozostanie w stałym kontakcie z terapeutą lub psychologiem.