Jasna Psychoterapia

Jakie mogą być objawy ADHD u dorosłych?

Jak rozpoznać ADHD u dorosłych? Jakie są objawy ADHD u dorosłych? 

Objawy ADHD mogą być naprawdę zróżnicowane, warto pamiętać, że każdy przypadek jest indywidualny. Jeśli podejrzewacie u siebie lub u bliskiej Wam osoby ADHD to zawsze najlepszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się ze specjalistą – lekarzem psychiatrą albo psychoterapeutą. 

W Jasnej Psychoterapii zajmujemy się diagnozą ADHD u osób dorosłych – pakiet zawiera 3 konsultacje lekarskie oraz 1 konsultację z psychoterapeutą. Zapisy tradycyjnie pod numerem telefonu 538 458 111. Przechodząc jednak do omówienia tego jakie mogą być objawy ADHD:

Jeden z możliwych objawów ADHD to trudność ze słuchaniem i skoncentrowaniem się. Towarzyszyć temu mogą problemy z „wysiedzeniem” w jednym miejscu – potrzeba przemieszczania się, bujania na krześle lub np spacerowanie. 
Przez szybkość napływających myśli ADHD u dorosłych może towarzyszyć wchodzenie sobie w słowo podczas rozmów. Charakterystycznym objawem ADHD może być także gubienie rzeczy i ciągłe ich szukanie. 

Jak jeszcze może objawiać się ADHD u osób dorosłych? 

ADHD może objawiać się brakiem cierpliwości, a także wykonywaniem obowiązków na ostatnią chwilę i zwlekaniem z ich realizacją. Z drugiej strony osoby z ADHD mogą doświadczać braku cierpliwości. Częstym objawem ADHD może być również nadmierna gadatliwość, impulsywność oraz skłonność do niedokańczania spraw. 

Czy te objawy są dla Was znajome? 
Jeśli chcecie się skonsultować z naszymi specjalistami zapraszamy Was do zapisów na konsultacje pod numerem 538 458 111.